Сьогодні в Україні створені всі умови щоб громадянин мав змогу самостійно обрати собі підрозділ та посаду. Не потрібно чекати повістку. До Збройних Сил України можна долучитися добровільно, обравши військову службу за контрактом
Для того, щоб долучитися до військової служби за контрактом необхідно звернутися до районних ТЦК та СП, поспілкуватися з представниками відділу рекрутингу чи рекрутерами з військових частин, обрати підрозділ та посаду.
Підписавши контракт військовий отримує необмежені можливості навчатися в Україні й за кордоном, оволодіти навичками поводження з найкращими зразками сучасної зброї, переймати досвід колег із провідних армій світу, а також мати практично необмежені можливості для кар’єрного росту.
Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади під час дії воєнного стану, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:
🪖для осіб рядового складу — 3 роки;
для осіб сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років;
🪖для курсантів закладів фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти — час навчання у закладі фахової передвищої військової освіти, вищому військовому навчальному закладі або військовому навчальному підрозділі закладу вищої освіти;
🪖для військовослужбовців, які закінчили заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти та здобули рівень фахової передвищої військової освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб сержантського і старшинського складу, — 5 років;
🪖для осіб офіцерського складу з числа військовослужбовців, які закінчили вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу та оволоділи:
🪖спеціальностями льотного складу авіації — 10 років;
🪖іншими спеціальностями — 5 років;
🪖громадян, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу, — від 2 до 5 років;
🪖інших громадян — від 1 до 5 років.
🪖для осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які приймаються на військову службу за контрактом, із числа громадян віком від 18 до 25 років, строк військової служби встановлюється один рік.
🪖для громадян України, які здобули медичну або психологічну освіту та які приймаються на військову службу за контрактом на посади за медичними, психологічними напрямами діяльності, строк військової служби встановлюється також один рік.
👉Після успішного відбору для прийняття на військову службу за контрактом, громадяни  обов’язково проходять  базову військову підготовку в навчальних центрах чи центрах підготовки підрозділів.
👉З 1 листопада термін підготовки збільшили з 30 до 45 днів. Новобранці почали проходити курс БЗВП по-новому. Програму підготовки розширено, додано більше практики. У навчанні використовують загальноприйняту в НАТО систему підготовки, яка дозволяє підлаштовуватись під потреби конкретного підрозділу. Практичні навчання проходять у форматі сценарних тренувань, що імітують реальні бойові ситуації.
👉Після проходження навчань військовослужбовці проходять службу в обраному ними підрозділі на обраній посаді.
👉Після набрання чинності першого контракту, призначення на посаду і вступу до виконання обов’язків за посадою громадяни, які вперше уклали контракт отримують одноразову грошову допомогу. У 2024 році розмір такої допомоги від 24 224 гривень до 30 280 гривень.
🪖особам рядового складу — вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року (3028,00 грн) — 24 224 грн;
🪖особам сержантського і старшинського складу — дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року — 27 252 грн;
🪖особам офіцерського складу — десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року — 30 280 грн.
👉Військовослужбовці, які перебувають на передовій, потенційно зможуть отримувати більш ніж 190 тисяч гривень:
🪖грошове забезпечення, яке залежить від звання, посади та вислуги років (мінімум 20 100 грн),
🪖100 000 «бойових». Виплачується за безпосередню участь у бойових діях на передових позиціях.
🪖70 000 додаткової одноразової винагороди. Виплачується за виконання бойових або специфічних завдань на лінії зіткнення з противником чи в його тилу за кожні 30 днів (сумарно обчислених) за умов:
☑️під час бойових дій у складі підрозділів першого ешелону оборони, наступу чи контратаки до ротного опорного пункту включно;
☑️на тимчасово окупованій території України;
☑️у зоні між позиціями Сил оборони України та військ агресора;
☑️на території противника.
🪖50 000 виплачується з розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових чи спеціальних завдань у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами.
🪖30 000 виплачується в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань, відповідно до бойових наказів.
За більш детальною інформацією слід звернутись до 1 відділу Звягельського районного ТЦК та СП  за адресою:
смт Ємільчине вулиця Шевченка 20 або
за номерами телефонів:
☎️(04149)-21-175