Українці мають право на отримання певної соціальної допомоги. Вона може бути різною і залежить від потреб та становища кожного громадянина. Наприклад, в Україні можна отримати виплати для ВПО, пенсії, субсидії, допомогу малозабезпеченим сімʼям, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю тощо.Щоб отримати соціальну допомогу, необхідно звертатися до відповідних органів соціального захисту населення, Центру надання адміністративних послуг чи у Пенсійний фонд України, який з 1 січня 2023 року почав виплачувати деяку соціальну допомогу.

Як дізнатися чи нарахована вам соціальна допомога-2023 онлайн?

Субсидії

Інформація про розмір нарахованої компенсації міститься в Єдиному державному реєстрі одержувачів житлових субсидій.

На спеціальному порталі від Мінсоцполітики є можливість онлайн перевірити нарахування субсидії, її розмір на опалювальний та неопалювальний сезони. Для цього потрібно знати тільки поштову адресу одержувача.

Дізнатися, чи нарахована вам субсидія та у якому розмірі, можна за допомогою державного порталу subsidii.ioc.gov.ua. Там необхідно ввести свої особисті дані – область, місто, вулицю, номер будинку і квартири, та натиснути кнопку Шукати.

Пенсійні виплати

Пенсійний фонд України на своєму Порталі електронних послуг дозволяє користувачам перевірити свій страховий стаж, розмір пенсії, її вид, дату нарахування тощо. Завдяки цьому можна швидко дізнатися, який розмір пенсії буде вам виплачуватися.

Якщо ви вже досягли пенсійного віку, проте не знаєте розмір та дату нарахування пенсії, перевірити це можна онлайн через Портал електронних послуг від ПФУ.

Також у 2023 році Пенсійний фонд України виплачуватиме:

  • допомогу по тимчасовій втраті працездатності;
  • допомогу по вагітності й пологах;
  • допомогу на поховання застрахованим особам, зокрема потерпілим на виробництві;
  • одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

Щоб дізнатися про нарахування цих соціальних виплат, варто зателефонувати за номером 0 800 503 753.

ВПО

Перевірити чи нараховано вам виплати для внутрішньо переміщених осіб, можна самостійно через онлайн-банк, у якому ви оформлювали картку.

Спеціального реєстру чи сервісу для перевірки нарахування виплат немає, проте ви можете зателефонувати на гарячу лінію Урядового контактного центру за номером 15-45.

Виплати по безробіттю

Перевірити чи нарахована вам ця соціальна допомога, можна за телефоном гарячої лінії Державного центру зайнятості 0800-33-70-20.

Фахівці гарячої лінії уточнюють у вас таку інформацію:

  1. Центр зайнятості реєстрації.
  2. Прізвище, ім’я, по батькові.
  3. Дата народження.
  4. Номер облікової картки платника податку (за можливості).

Допомога по безробіттю нараховується центрами зайнятості та виплачується через банк.

Інші види допомоги

Отримати інформацію про нарахування будь-якої соціальної допомоги можна у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних державних адміністрацій, виконавчих органах міських та районних рад.

Проте єдиного реєстру чи бази, де можна перевірити це онлайн, немає. Тому вам необхідно особисто звертатися у той орган, куди ви подавали заяву на отримання тієї чи іншої соціальної допомоги. Або ви можете зателефонувати на гарячу лінію тих установ, куди подавали заявку на отримання соціальної допомоги.